چاله خيابان!

نقل قول شده:

روزی جمعی از مريدان نزد شيخ آمدند و گفتند: يا شيخ مدتی است در شهر شلوار کوتاه رايج گرديده و دختران بسياری اين البسه برتن می‌کنند، در مزمت شلوار کوتاه چيزی بگو تا دختران از پوشيدنش صرف‌نظر نمايند.
شيخ ما خروشيد و گفت: «خاموش!!! که شلوار کوتاه را فايده بسيار است و من در مزمتش هيچ نگويم.»
گفتند: «ياشيخ فايده‌اش چيست؟»
شيخ ما گفت: «چون دختران شلوار کوتاه پوشند پسرها سر به زير گردند و پائين را بنگرند، چون پائين را بنگرند هم از گزند شيطان در امانند هم از شر چاله‌های خيابان!
که علما فرموده اند...


«الا دختر که شلوارت بلند است
بيا ازکوچه ما هم گذر کن
برای حفظ من از شر شيطان
کمی شلوار خود کوتاه‌تر کن»

/ 18 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آرزو

جل الخالق .. چه قصه جامعه پسندی .. تبريکات

صبح...

سلام. الحق جالب بود مامان سارا

گلاره

سلام فاطمه جان... بنده که چندی قبل با پالتوی کمی کوتاه گرفتار لندکروز برادران و خواهران ارشاد شدم و البته حسابی هم ارشاد شده و به راه راست رهنمون گشتم! خدا حفظشان کند که ما را به راه راست هدایت می کنند...!

مسیح

و شاعری هم می گوید : الا دختر که مو های تو بوره به حمام می روی راه تو دوره به حمام می روی زودی بیایی دل شاعر برایت همچون تنوره ! /////////////////////////////// و در جائی دیگر در جمع مریدانی دیگر اینچنین می فرماید (نامفهوم المعنا) !!! : الا دختر که بابایت فقیره به زیر چادرت نیم مَن فتیره به هر کس می رسی یک لقمه می دی به ما که می رسی می گی خمیره ! . (نویسنده برای رعایت ادب از اصل کلمه’ "وعده" به جای "لقمه" در مصرع سوم استفاده نکرده است.) و این همان دلیل است برای نا مفهوم المعنا بودن آن... !!! . . [نیشخند] . . . در مذمت رفتار این قبیل دختران اشعار نغز دیگری هم هست که ترجیح بر آن است در فرصتی دیگر برای جلوگیری از اطاله کلام بیان شود. همچون آن آخوند سخنرانی که بر بالای منبر فرمود : . . . بسم الله الرحیم ! غرض از نگفتن رحمان اختصار در کلام بوده است که به دلیل ذیغ وقت ان شا’ الله در سخنرانی های آتی و آینده به کثرت و به شدت از آن استفاده خواهیم نمود ![تعجب] . . . [نیشخند][نیشخند][نیشخند] . . . . [گل][گل][گل] [خداحافظ][خداحافظ]

رنج و گنج

فاطمه جان! نمی خوای این پسوند لینکهاتو درس کنی؟ هان!

فریبا

چقدر شعر پست قبل رو دوست دارم [لبخند]

کودک

[قهقهه][لبخند][دست][گل][خداحافظ]

sam

سلام. ا.وه اوه. چه مامان شیطونی. سارا کوچولو یاد نگیره ها. به روزم به روزم منتظر حضورت